راهنمای پولشید

فقط کافیست یادبگیریم: کی، چی بخریم؟ کی، چی بفروشیم؟

شرح بازی پولشید:

شما برای زندگی و کسب درآمد به شهر شیدلند مهاجرت نموده اید. شیدلند شهری کوچک، زیبا و دوست داشتنی است که ساکنان آن نیز ترکیبی از شخصیتهای مطرح و مهم و افراد عادی هستند که به مرور و بر اساس شرایط معرفی خواهند شد.

شهردار شیدلند قصد دارد تا با جذب افراد متخصص و دارای مهارتهای گوناگون، باعث رشد و پیشرفت شهر شده و شیدلند را به یک شهر مدرن تبدیل کند.

مانند تمام شهرهای استاندارد دنیا، شیدلند نیز به دو قسمت عمده تقسیم می شود که شامل شهر اصلی و حومه است. در بدو ورود شما به شهر، در حومه ساکن خواهید شد و با ترقی و پیشرفت میتوانید به نقاط مرکزی و گرانقیمت شهر نقل مکان نمایید. البته این زمانی است که شما مراحل ترقی را یکی پس از دیگری طی نموده و برای خود امکانات و درآمد ویژه ای ایجاد کرده باشید.

با سیاستگذاریهای مدیران شهر، از سرمایه گذاران و ثروتمندان و کارآفرینان موفق دنیا دعوت شده تا با سرمایه گذاریهای خود در بخش های مختلف، موجب تسریع در پیشرفت و رونق کسب و کارها شوند. از اینرو تاکنون چندین سرمایه گذار عرب، روس، چینی و هندی اقدام به اینکار نموده اند. (که بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.) پس شما نیز سعی نمایید در این راه با آنها همراه شوید.

پولشید یک بازی آنلاین با موضوع هوش مالی است و به صورت روزانه انجام می گیرد. در حال حاضر در ۶ مرحله قابل ارائه است و هر مرحله بنابر توان و استعداد شما ممکن است تایکماه بطول بی انجامد.

اجزای پولشید:

بازی پولشید از دو جزء اصلی تشکیل شده است که هرکدام به تنهایی کاربرد چندانی ندارند. این دو جزء عبارتند از:
۱ – کتابچه «هندبوک» پولشید . ۲ – اپلیکیشن پولشید
حال هریک از این اجزای اصلی را که بسادگی قابل دریافت و دسترس هستند بررسی می کنیم:

هندبوک پولشید:


تمامی اطلاعات مراحل، اجزاء، کارتهای خرید، صفحات بازی و جداول مورد نیاز در این دفترچه به صورت دوره ای و برطبق رتبه و مرحله ای که کاربر در آن قرار دارد درج شده اند. این دفترچه به شما کمک می کند که مسیر حرکت روزانه تان چگونه است تغییرات قیمتها در پولشید چگونه صورت می گیرد و چه معاملاتی باید انجام داد. همچنین در بخش دوم این دفترچه جداول مالی برای ثبت معاملات روزانه در نظر گرفته شده است تا علاوه بر کنترل و مدیریت خرید و فروش با ساز و کار درست حساب و کتاب آشنا شوید.

اپلیکیشن پولشید:
جایی که کلیه سناریوهای اصلی پولشید به صورت آنلاین اجرا می گردد و کاربر می تواند از تمامی اتفاقات و رویدادهای صورت گرفته اطلاع کسب کرده و بتواند معاملات خود را در آنجا ثبت نماید در قالب یک اپلیکیشن در دسترس قرار می گیرد.

در حال حاضر این اپلیکیشن فقط در محیط اندروید ارائه می شود.

مشخصات هندبوک:

هندبوک پولشید شامل چند بخش است که هرکدام اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می دهد.

جدول مواد اولیه:

بخش اول جداول مربوط به مواد اولیه است. برحسب رتبه کاربر اجزای مواد اولیه متفاوت هستند. بطور مثال در حالت پایه مواد اولیه از چهار جزء نفت، طلا، فلزات و سایر مواد اولیه تشکیل شده است. طبق تمام بازارهای کوچک و بزرگ دنیا، ارزش این اجزاء دائم و بصورت روزانه و لحظه ای در حال تغییر هستند که همین امر موجب نوسان در قیمت سهام و محصولات دیگر خواهد شد. کد مربوط به هر جدول توسط اپلیکیشن اعلام میشود.
بدین ترتیب با مشخص شدن نحوه تغییرات مواد اولیه، می توان چگونگی کاهش یا افزایش سهام و اموال را پیش بینی نمود.

هرچه رتبه بازی بالاتر باشد تعداد اجزای مواد اولیه و همچنین شماره کدها و جداول افزایش میابند.

کارتهای خرید:


بازار شیدلند مجموعه ای از اموال و سهام است که قیمت آنها با تغییر ارزش مواد اولیه و همچنین سایر رویدادها تغییر می کند. هرکدام دارای مشخصات و شرایط خاص و منحصربفردی هستند.
کارتهای خرید نوعی بروشور یا راهنمای سهام یا محصول مورد نظر با بیان مشخصات کامل هستند. با مطالعه کارت خرید مورد نظر و شرایط بازار و مواد اولیه می توان بهترین تصمیم را در خصوص خرید و فروش گرفت.
اموال و سهام در پولشید بر اساس ارزش و قابلیتهایشان در دو مجموعه عمده معاملات کوچک و معاملات بزرگ جای می گیرند. هرچه مرحله بیشتری را طی کنید با اموال و سهام جدیدتری آشنا خواهید شد که طبیعتا” برای سودآوری بیشتر نیازمند دانش و هوش و اطلاعات قوی تری خواهند بود.

صفحه اصلی پولشید:

برای نمایش مراحل و مسیر پیش روی کاربران، صفحه ای در نظر گرفته شده است که «گاه شمار پولشید» نیز نامیده می شود.
پولشید دارای دو چرخه با دو گاه شمار مختلف است، اولی «گاه شمار چرخه زندگی» یا  «مرحله اول» و دومی «گاه شمار دروازه ثروت» یا «مرحله دوم» است که با شعاع بیشتر حول چرخه زندگی قرار گرفته است.
در هر چرخه یا گاه شمار رویدادهایی که در طول یکماه و بطور روزانه رخ می دهد با رنگهای مختلف متمایز شده اند. پاداش، موقعیت طلایی، بازار داغ، هزینه های پیش بینی نشده و خیریه اتفاقاتی است که ممکن است در آنروز رخ دهند.
حال نگاهی مختصر به رویدادهای روزانه می اندازیم:


پاداش: روزهایی که با این عنوان مشخص شده اند منجر به دریافت پاداش برای شما خواهند شد. مبالغ پاداش و علت آن از طریق اپلیکیشن انجام می گردد. بنابراین شما در این روزها مبالغی را بنابر شغل خود دریافت خواهید نمود.
موقعیت طلایی: دراین روزها پیشنهاد ویژه ای از سوی بازار دریافت خواهید نمود که امکان معامله ای کوچک یا بزرگ را برایتان فراهم می سازد. بطور مثال ممکن است پیشنهاد خرید و یا فروش سهام یا اموال با قیمتی بسیار پایینتر از شرایط عادی به شما داده شود. در این لحظه می بایست با درایت و هوش و توانایی مالی خود اقدام به انجام معامله مورد نظر نمایید. باید توجه داشته باشید که انجام معاملات در حالت موقعیت طلایی کاملا اختیاری است.
بازار داغ: در این روز اتفاقی از سوی بازار رخ خواهد داد که شما مجبور به انجام آن هستید. این رخداد ممکن است به نفع یا ضرر شما باشد ولی در هر صورت موظفید آنرا انجام دهید در غیر اینصورت جریمه خواهید شد یا سیستم بصورت خودکار آنرا انجام خواهد داد.
هزینه پیش بینی نشده: همانند زندگی واقعی، ما همواره با هزینه هایی روبرو خواهیم شد که ممکن است برای آنها برنامه ریزی نکرده باشیم.
سفرهای ضروری، بیماری، خرید وسایل یا تعمیر آنها از جمله هزینه هایی است که مجبور به پرداخت آنها هستیم. به همین منظور می بایست مبلغ پیش بینی نشده را در حسابتان داشته باشید چون در صورت عدم پرداخت جریمه خواهید شد.
رویداد ویژه: در این روز به صورت عمومی اتفاقی رخ می دهد که تمام اعضای جامعه و کاربران را در بر می گیرد و تاثیر خوب یا بد آن برای همه یکسان خواهد بود. اثرات این واقعه ممکن است تا چند روز ادامه داشته و همچنان بر بازار تاثیر گذارد.
خیریه: پولشید یک واقعه آموزش مالی است به همین دلیل باید بیاموزیم که کمک به همنوع در هر اندازه باید در برنامه ریزیهای ما جا داشته باشد. بر این اساس یکروز در هر ماه به عنوان خیریه در نظر گرفته شده است.

جداول محاسبات مالی:

در کتابچه «هندبوک» پولشید جداولی در نظر گرفته شده اند که کلیه معاملات شامل خرید و فروش سهام و اموال، هزینه های جاری و روزانه، جریمه ها، پاداشها و سایر محاسبات مالی در آن بصورت روزانه ثبت می گردد. شما با درج روزانه این اطلاعات علاوه بر کنترل حساب و کتاب مالی خود قادر خواهید بود تا برنامه ریزی بهتر و دقیقتری نسبت به مراحل بعدی داشته باشید.

یکی از مهمترین علل وجود چنین جداولی تفاوت عملکرد افرادی است که در زندگی عادی خود، از این محاسبات استفاده می کنند یا نمی کنند. یکی از نشانه های مشترک تمامی انسانهای موفق داشتن تراز مالی روزانه بصورت مکتوب است. بنابراین یکی از نیازهای کسب موفقیت آموزش ثبت صحیح درآمد و هزینه ها در قالب حسابداری شخصی است. پس از مدت کوتاهی براحتی قادر خواهید بود محاسبات مالی واقعی خود را مکتوب و کنترل نمایید.

انجام فرایند روزانه:

پس از تهیه کتابچه «هندبوک» و نصب اپلیکیشن پولشید و انتخاب شغل مورد نظر به عنوان یکی از شهروندان شیدلند قادر خواهید بود تا فعالیت خود را آغاز نمایید.
بر این اساس چرخه زندگی شما در مرحله اول، حلقه کوچکتر است. طبق تقویم روز مربوطه را مشخص کرده (مثلا اگر هفتم ماه هستید می بایست از خانه شماره ۷ شروع کنید) و طبق گزینه ای که برای آنروز در نظر گرفته شده است منتظر رویداد مربوطه باشید که از طریق اپلیکیشن ارسال خواهد شد.

در مراحل ابتدایی تغییرات قیمتی سهام و اموال سه مرتبه در روز تغییر می کند که مربوط به تغییرات مواد اولیه نیز در هر مرحله از طریق سیستم پیغام اپلیکیشن «اخبار» ارسال می گردند.
بدین ترتیب براحتی می توان تحلیل نمود که با کاهش یا افزایش مواد اولیه و تاثیرات آنها بر سهام و اموال «طبق کارتهای خرید» روند قیمتی هریک به سمتی خواهد رفت.
طبق رویدادهای مشخص شده برای هرروز، پیشنهادها و اخبار مربوطه در بخش پیامها برایتان ارسال می گردد تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمان درست بگیرید و از طریق اپلیکیشن خرید و فروش خود را نهایی نمایید.
پس از انجام معاملات از طریق اپ پولشید، آنرا در جدول محاسبات مالی درج نمایید. با پایان یافتن روز و بسته شدن آخرین پنجره معاملات، جدول مربوط به آنروز را نیز تکمیل نمایید. این رویه را به صورت روزانه و صرف حدودا ۱۰ دقیقه در روز انجام دهید تا پس از گذشت یکماه به قدرت، توانمندی و هوش مالی بالای خود پی ببرید.
مطمئن باشید پس از چند ماه فعالیت مستمر در پولشید علاوه بر کسب درآمد و قابلیت خرید محصولات از فروشگاه آن، با اعتماد به نفس بالا، هیجان موفقیت در عرصه بازار و دنیای واقعی را از اعماق وجودتان حس خواهید نمود.

فروشگاه شیدشاپ:

در اپلیکیشن پولشید بخشی وجود دارد که می توانید با استفاده از درآمدتان بر حسب شید اجناس واقعی خریداری نمایید.
این بخش که شیدشاپ نام دارد صرفا به جهت بالا بردن انگیزه و همچنین ارائه محصولات مرتبط و منابع آموزشی مورد نیاز ایجاد شده است. اجناس فروشگاه براساس شرایط و موجودی انبار دائم در حال تغییر و بروزرسانی خواهد بود.

شید shid:

واحد پول در سیستم پولشید یا شهر مجازی شیدلند است و کلیه نقل و انتقالات و معاملات آن انجام می شود. شید نوعی پول مجازی است که صرفا در این سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

شید ویژه:

واحدهای بزرگتری از شید وجود دارند که به آنها شید ویژه می گویند. شیدهای ویژه به انواع مختلفی مثل گلد، سیلور، برنز و دایموند تقسیم می شوند.
ارزش شیدهای ویژه براساس شرایط بازار و نسبت عرضه و تقاضا در حال تغییرند و آنها را می توان از فروشگاه خریداری کرد. از قابلیتهای مهم شیدهای ویژه امکان تبدیل به شید در هر زمان و تقویت توان معاملات در پولشید و همچنین تبدیل آن به ریال طبق ضوابط و مقررات است.
هر شید ویژه یک رمز منحصربفرد دارد که نیمی از آن در اختیار مالک آن و نیمی دیگر در اختیار بانک پولشید است و طبق دستورالعمل شید ویژه می توان آنها را به اشخاص دیگر واگذار کرد و…

انتخاب شغل:

لیستی شامل چندین شغل از پیش تعریف شده برای شما ارسال میگردد. انتخاب این مشاغل به دلیل نیاز اولیه شیدلند بوده و به مرور بر تعداد آنها افزوده خواهد شد. با انتخاب هر شغل اطلاعاتی از چگونگی دستیابی و مزایای آن برای شما ارسال میگردد این اولین گام آموزشی در این بازی است که میتواند انگیزه های انتخاب شغل آینده تان را تغییر دهد.

در شیدلند نیز این مشاغل (به جز بیکار) مورد نیاز هستند و شما میبایست یکی از آنها را برای خود انتخاب نمایید. در هر زمان امکان تغییر شغل برای شما وجود دارد بطوریکه تمام مراحل طی شده و مبالغ کسب شده شما صفر شده و از ابتدا بازی را آغاز خواهید نمود بنابراین در انتخاب شغل دقت نمایید.

با انتخاب شغل و دریافت وجه رایج شیدلند شما میتوانید وارد شهر شده و فرآیندهای مالی خود را آغاز نمایید. اصل این محیط بر پایه خرید و فروش بنا نهاده شده است که کی چه چیزی بخرید و چه موقع بفروشید؟ چکونه مسائل را کنار هم گذاشته و تصمیم مناسب را بر پایه نتایج درست اتخاذ نمایید؟

اجزای اپلیکیشن پولشید:

صفحات پولشید:
صفحه دارایی ها: صفحه ای است که در آن کلیه خریدهای شما شامل اموال و سهام بر حسب تعداد و قیمت روز نشان داده میشود. از اینجا میتوانید اقدام به فروش هرکدام از خریدهایتان کنید.
سهام: صفحه ای که بیان کننده کلیه سهام قابل ارائه و فروش در پولشید است پنجره یا صفحه سهام نام دارد. برای خرید سهام یا اطلاع از قیمت به این صفحه سر بزنید.
اموال: برای خرید سکه، خودرو و آپارتمان و … می بایست وارد این صفحه شوید.
اخبار: برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای شیدلند و اتفاقاتی که در آنجا رخ می دهد از این صفحه استفاده نمایید.
فروشگاه: در صفحه فروشگاه لیستی از اجناس و کالاهای متعدد وجود دارند که با واحد شید قابل خریداری هستند. شما در این صفحه قادر خواهید بود درآمد خود را تبدیل به اجناس واقعی و قابل استفاده نمایید.

توجه: قبل از خرید به راهنمای دانلود فروشگاه دقت نموده و مراتب را اجرا نمایید.

برای انجام معاملات دو قسمت به عنوان بازار بورس شیدلند در نظر گرفته شده است که شامل سهام و اموال میباشد. در قسمت سهام شما میتوانید اقدام به خرید و فروش سهام مشاغل با موضوعات مختلف بپردازید و در قسمت اموال نیز امکانات شخصی و داراییهای خود را افزایش دهید. قیمت و ارزش تمام موارد ارائه شده در این دو گروه دائما تغییر کرده و همین امر می تواند موجب سود و زیان شما شود.

برای تصمیم در خرید و فروش اموال و سهام، اخبار شیدلند تمامی رویدادها و اتفاقات مختلف را به صورت لحظه ای در اختیار شما قرار می دهد. توانایی تحلیل و ارزیابی اخبار و ارتباط دهی مناسب با هر موضوع، تضمین کننده موفقیت شما در پولشید است. از اینرو با دریافت اخبار و بررسی پیشنهادات ارائه شده و سپس انجام معاملات درست قادر خواهید بود تا بیشترین سود را از این بازی ببرید و علاوه بر کسب امتیازات (شید) و ارتقای توان مالیتان از پولشید لذت ببرید.

 

ایجاد شرکت اختصاصی:

کسانیکه به درآمد معینی یرسند می توانند شرکت اختصاصی خود را تاسیس نمایند. این شرکت میتواند درآمدزایی ویژه ای را برای شما بوجود آورد. شما میبایست شرکتتان را ارتقاء داده و بر امکاناتش بی افزایید تا جایی که توان رقابت با سایر شرکتها را داشته باشید. شما به صورت دوتایی یا گروهی با سایر شرکتهای ایجاد شده از طرف کاربران رقابت کرده و در هر رقابت بازنده یا برنده خواهید شد. هر پیروزی پول و امکاناتی را به شرکت شما اضافه کرده و هر شکست از پول و امکانات شما می کاهد.

کاهش یا افزایش قیمتها:

قیمت سهام و اموال بر اساس تغییرات قیمت مواد اولیه و اجزای تشکیل دهنده آنها تغییر می کنند. بر این اساس تغییرات مواد اولیه از طریق اپلیکیشن پولشید و در قالب «کد» ارسال می گردد. هر کد اعلام شده یکی از جداول مندرج در صفحه مواد اولیه هندبوک را نشان می دهد. بدین ترتیب قادر خواهید بود افزایش یا کاهش مواد اولیه را تشخیص داده و ارتباط آنها با سهام و اموال مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارتباط مواد اولیه با قیمت سهام و اموال:

پس از تشخیص تغییرات مواد اولیه با دریافت «کد» مربوطه و پیدا کردن آن در صفحه مواد اولیه، با استفاده از کارتهای خرید مربوط به سهام و اموال در هندبوکتان، میتوانید تاثیر مواد اولیه بر آنها را تحلیل کرده و تصمیم درست مبنی بر خرید، فروش و یا حفظ شرایط گرفته و معاملات خودرا انجام دهید.

باید توجه داشت این ارتباط فقط مربوط به پولشید است و در حالت واقعی ممکن است عوامل بیشتری در ارزشگذاری سهام تاثیر داشته باشند.

تحلیل اخبار و تعیین قیمتها:

یکی از مهمترین بخشهای پولشید که منجربه افزایش توانایی تحلیل اخبار توسط شما خواهد شد دقت در خبرها و تاثیرگذاری آنها در افزایش و کاهش قیمتها است.

با دانستن ارتباط میان خبر و ریشه قیمتها میتوان بررسی نمود که چه تغییری بر چه سهامی اثر خواهد داشت و در چه زمانی میتوان آنرا معامله نمود.

روشهای درست تحلیل و نتیجه گیری مناسب در جزوه های آموزشی فروشگاه و در خود پولشید همواره در دسترس هستند.

موفق باشید