درباره پولشید

پولشید یک فضای سرگرمی، آموزشی و مالی «در قالب بازی استراتژیک مالی» است که قدرت، هوش و استعداد مالی و اقتصادی شما را سنجیده و تقویت می کند.

برای پولدار شدن و کسب ثروت، ۶ درس اساسی زیر را باید به درستی اجرا کرد. بیان این اصول در هر کتاب و سمیناری بسیار آسان است و ممکن است به دفعات شنیده باشیم اما روش و چگونگی اجرا و پیاده سازی آنها، نیازمند تمرین و کسب تجربه و مهارتهای ویژه و خاص است و در شرایط واقعی امکان دارد عدم اجرای صحیح آنها به زندگی روزمره ما لطمه وارد نمایند.

اما این ۶ درس چه مواردی را بیان می کنند:

درس ١- ثروتمندان برای به دست آوردن پول کار نمی کنند.
درس ٢- چرا آموختن دانش مالی ضروری است؟
درس ٣- مواظب کسب وکار خود باشید.
درس ۴- تاریخ مالیات ها و قدرت شرکت های بزرگ
درس ۵- ثروتمندان پول شان را سرمایه گذاری می کنند.
درس ۶- برای یادگیری کار کنید نه پول درآوردن.

مطالب فوق برگرفته از کتاب «بابای پولدار و بابای بی پول » اثر «رابرت کیوساکی» است و در نقاط مختلف دنیا به دفعات و روشهای مختلف آموزش داده می شوند. اما تفاوت در نحوه و روش ارائه است. یکی از بهترین و کارآمدترین روشها، استفاده از یک بازی به نام «گردش پول» بوده و توسط همین نویسنده مطرح شده است و تا کنون توانسته موجب تغییر نگرش و موفقیت بسیاری از مردم دنیا شود.در این بازی چند نفر به رقابت با هم می پردازند تا اولین نفری که بتواند دارایی مورد نظر را کسب کند، برنده بازی خواهد شد. این بازی در اشکال و مدلهای مختلف وارد بازار شده و تا کنون میلیونها نسخه از آن به فروش رسیده است.
بزرگترین اشکال این بازی اینست که در خیلی از موارد بازیکنها صرفا” آنرا یک بازی سرگرم کننده می بینند و توجهی به آموزشهای بی مانند آن ندارند. مورد بعدی اینست که دائم و هرلحظه و به صورت انفرادی قابل اجرا نیست چون حتما” باید چند نفر در جایی جمع شوند تا بتوان بازی را شروع کرد.

در همین رابطه پولشید، با اقتباس از این بازی و چند مدل پرطرفدار دیگر در قالب شبیه ساز بازار و با ارائه روشی ساده، سرگرم کننده و جذاب و همکاری کارشناسان و متخصصان مالی و اقتصادی طراحی و پیاده سازی شده است.
شما در بازی پولشید به عنوان شهروند یک شهر مجازی بنام «شیدلند» به رقابت با هزاران نفر مثل خود می پردازید. این فضا به گونه ای طراحی شده است که فعالیتهای روزمره خود را در فضای دوم زندگیتان تجربه خواهید کرد.
فقط کافیست روزی چند دقیقه زمان بگذارید و اتفاقات هر روزه شیدلند را دنبال کنید تا بیاموزید چه موقع چه تصمیمی بگیرید.

ایجاد شرایط شبیه سازی شده، یکی از روشهای کارآمد آموزشی در جهان است که کشورهای پیشرفته سالهاست از آن بهره می برند.

به جرات میتوان گفت که در تمام کشورهای دنیا، مردم پس انداز و پول خود را در بورس سرمایه گذاری می کنند. این امر علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای سرمایه گذار، موجب رونق اقتصادی و پویایی صنایع کشور نیز میگردد. متاسفانه این فرهنگ در ایران به سبب عدم آگاهی و اطلاع رسانی صحیح جا نیوفتاده و مردم تمایل دارند پولشان را در بانکها سپرده نمایند.

با تمرین در پولشید و افزایش اطلاعات و آگاهی در هر سنی «به خصوص نوجوانان و جوانان» قادر خواهید بود سرمایه گذاری در بورس را تمرین کرده و به آمادگی ذهنی و فنی مناسب در این خصوص دست یابید.

پولشید ماجرایی است که به صورت روزانه باید دنبال شود و دائم از دنیای واقعی به مجازی و برعکس در حال جابجایی است.
پولشید بهترین فضای آموزشی جهت یادگیری روشها، قوانین و الگوهای تجارت و معامله است که توانایی و تحلیل مالی شما را ارتقاء میدهد.
یکی از شیوه های آموزش که در پولشید مورد استفاده قرار گرفته است افزایش و ایجاده انگیزه جهت یادگیری است. بدین صورت که در هر مرحله قادر خواهید بود از امتیازات کسب شده «شید» خود استفاده کرده و اجناس و کالاهای مورد علاقه تان را به صورت واقعی خریداری نمایید.

هچنین برای ارتقاء تفکر کارآفرینی میتوانید ایده و نوآوری خود را مطرح کرده و آنرا طبق شرایط پولشید پیاده سازی نمایید و بدین ترتیب کسب درآمد کرده و به بهترین شکل آنرا تجربه نمایید.

طراحی و پیاده سازی شده توسط: مرکز اطلاع رسانی و مشاور کارآفرینی مگاشید