واحدپول«شید»

شید SHIDcoin: واحد پول پولشید که معاملات توسط آن انجام می شود (شید)نام دارد. میتوان چنین در نظر گرفت که امتیازات بدست آمده در پولشید، در واقع همین شید است که مقدار داراییها و توانمندی شما را تعیین می کند.

از قابلیتهای (شید) امکان خرید از فروشگاه پولشید (شیدشاپ) است. در این فروشگاه شما قادر خواهید بود با استفاده از کیف پول خود، کالا و اجناس مد نظرتان را خریداری نمایید. اجناس در فروشگاه از کالاهای نرم افزاری مثل کتاب دیجیتال، فیلم و فایلهای مختلف تا سایر کالاهای فیزیکی همچون موبایل، لپ تاپ، تبلت و … قابل خریداری هستند.

از آنجاکه برای استفاده از امتیازات کسب شده و خرید از فروشگاه پولشید با واحد “شید” نیاز است تا ارتباط آن با ریال تعیین و مشخص گردد.

ارزش شید در تقابل با ریال همواره در تغییر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعداد نفرات حضور یافته در شیدلند(شهر مجازی پولشید)، تعداد معاملات صورت گرفته در روز، مقدار نقل و انتقالات و سایر عوامل دیگر در ارزش گذاری آن تاثیرگذار هستند.

 

شیدهای ویژه special shid

نقل و انتقال شید به عنوان یک ارزش محتوایی، نیز میتواند برای کسانیکه درآمد خودرا افزایش داده و توانمندی خرید (شید ویژه) را دارند سودآوری بالا داشته باشد.  برای این منظور (شیدهای ویژه) به صورت رمزگذاری شده در قالب (دایموندشید)، (گلدشید)، (سیلورشید) و (برنزشید) طراحی شده اند. شیدهای ویژه در واقع کدهای مخصوصی هستند که به صورت کاملا امن به مالک آن تعلق می گیرد. این کد یا رمز منحصر به فرد میتواند میان اشخاص مختلف رد و بدل و معامله شود.

“شیدهای ویژه” بطور کلی نوعی حواله یا بن خرید هستند که برای تبدیل “ریال” به “شید” یا بالعکس در فضای پولشید مورد استفاده قرار می گیرند و فقط در  پولشید و فروشگاههای مرتبط با آن مورد استفاده قرار می گیرند.

برای افزایش جذابیت شیدهای ویژه، طرحهایی نمادین و بصورت فیزیکی طراحی و آماده ارائه میباشند. درواقع طرح فیزیکی شیدهای ویژه میتوانند حکم سند مالکیت آنرا داشته باشند. یعنی اگر شما توانمندی خرید گلدشید را داشته باشید علاوه بر دریافت امتیاز آن، در صورت تمایل، سند گلدشید برای شما صادر خواهد شد. از آنجاکه تعداد شیدهای ویژه محدود است ارزش آنها دائم در حال تغییر خواهد بود و معمولا سیر صعودی خواهند داشت.

یکی از راههای افزایش مقدار “شید” در فضای پولشید، خرید شیدهای ویژه است. یعنی با خرید شیدهای ویژه به قیمت روز بر حسب ریال از هر منبعی( فروشگاه پولشید، سایر شهروندان یا اعضای پولشید) و تبدیل آن به “شید” میتوانید پول نقد خود را افزایش دهید.

هر شید ویژه دارای کد انحصاری است که در سیستم پولشید ثبت شده است و چنانچه به بانک پولشید فروخته شود کد قبلی باطل و کد جدیدی صادر خواهد شد. طبیعی است که سند فیزیکی شید ویژه قبلی از درجه اعتبار ساقط شده و فاقد ارزش معاملاتی خواهد بود.

امکان خرید و فروش شیدهای ویژه بر اساس ارزش روز و نرخ معاملات، خود بیانگر هوش و قابلیتهای تفکرات مالی شما است.

نحوه اگاهی از ارزش شید های ویژه:

ارزش گذاری شیدهای ویژه از طریق محاسبات مالی خاص و توسط سیستم پردازشگر پولشید و همچنین پارامترهایی چون، مقدار عرضه و تقاضا، تعداد شیدهای معامله شده در روز و … تعیین میگردد. این تغییرات به صورت روزانه و گاها” لحظه ای در همین قسمت و اپلیکیشن پولشید نمایش داده می شود.

دستورالعمل ثبت مالکیت و انتقال شیدهای ویژه:

روش ثبت شید ویژه:
اگر شما شید ویژه ای را خریداری کرده اید می بایست آنرا بنام خود ثبت نمایید وگرنه قادر به استفاده از آن نخواهید بود و از مزایای آن بهره مند نمی شوید. برای ثبت شید ویژه به نام خودتان می بایست کد روی کارت را به همراه رمز چهار رقمی که خود شما آنرا انتخاب می کنید به شماره ۵۰۰۰۱۰۰۰۳۲۱۱۲۳ پیامک کنید. روش ارسال به صورت زیر است:
* رمز شید ویژه * رمز چهار رقمی خودتان * ارسال

یا(روش دوم):

رمز شید ویژه (اینتر یا رفتن به خط پایین) رمز چهار رقمی خودتان و ارسال
حال این شید ویژه با شماره موبایل شما به صورت انحصاری به نامتان ثبت شده است. باید بخاطر داشته باشید برای استفاده از آن صرفا با همین شماره موبایل و رمزی که خودتان انتخاب کرده اید اقدام به انتقال آن نموده و یا خرج نمایید و در غیر اینصورت به هیچ عنوان قابل استفاده نخواهد بود پس در حفظ رمز و شماره موبایل خود دقت نمایید.
**پس از ارسال رمز از جانب شما، تا ۲۴ ساعت پیامک تایید مالکیت شید ویژه از طرف سیستم نظارت، برای شما ارائه خواهد شد.

روش انتقال شید ویژه:
برای اینکه بتوانید شید ویژه خود را به شخص دیگری انتقال دهید می بایست روش زیر را انجام دهید:
* رمز شید ویژه * رمز چهاررقمی خودتان * شماره موبایل انتقال گیرنده * ارسال
در این شرایط مالکیت شید ویژه از شما خارج شده و به نفر دیگری انتقال یافته است. شخص جدید برای اینکه صاحب شید ویژه شود می بایست مالکیت خود را تایید نماید و همانند تایید مالکیت مراحل را برای خود انجام دهد.

 

روش خرید از فروشگاه شیدشاپ با استفاده از شیدهای ویژه:
پس از دریافت پیامک تایید مبنی بر مالکیت شما (برای شید ویژه مورد نظر) می توانید از فروشگاه پولشید و یا شیدشاپ و فروشگاههای طرف قرارداد با پولشید خرید انجام دهید. برای این منظور:
* رمز شید ویژه * رمز چهار رقمی خودتان * کد کالای مورد نظر * ارسال
در اینجا نیز منتظر پیامک تایید باشید تا خرید شما ثبت و تکمیل گردد. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود با استفاده از چند شید ویژه خریدهای بزرگتر و بیشتری را انجام دهید.
*لازم به ذکر است تمام خریدها می بایست از یک شماره موبایل انجام شوند.

روش های بدست آوردن شید های ویژه:
شید های ویژه را می توان از چند روش بدست آورد که به شرح زیر می باشند:
۱.پرداخت و خرید مستقیم: در این روش شما می توانید از پولشید یا نماینده آن شید ویژه را خریداری نمایید.
۲.خرید از شخص دیگر: شما قادر خواهید بود شیدهای ویژه را به قیمت روز و یا توافق با فروشندگان آن خریداری نمایید.
۳.حل معماهای مطرح شده: هر هفته در هفته نامه پولشید و یا خبرنامه آن معماهایی منتشر می گردد که اسپانسر آنها یکی از سرمایه گذاران شیدلند است قادر خواهید بود بدون پرداخت وجهی صاحب شیدهای جایزه شوید. لازم به ذکر است اولین نفری که معما را حل کند می تواند صاحب آنها شود.
۴.قرعه کشی: در دوره های مختلف برای صاحبان شیدهای ویژه قرعه کشی انجام گردد که برنده قرعه کشی صاحب شید های جدید خواهد شد.
قابلیت نقد شدن(تبدبل به ریال):
اگر هر کاربر حداقل ۱۰ شید ویژه را به مدت یکماه به مالکیت خود دراورد می تواند آنها را به پولشید ارائه داده و معادل قیمت روز آن ریال دریافت نماید.

حل معماهای شیدهای ویژه:
هر هفته معماهایی از جانب شهردار و سرمایه گذاران و اسپانسرهای شیدلند در هفته نامه پولشید منتشر می شوند. اولین نفری که پاسخ درست را ارسال نماید از طرف طراح معما صاحب جایزه های ارزنده (از یک تا چند شید) خواهد شد.
برای دریافت معماها، هر هفته به فروشگاه شیدشاپ مراجعه کرده و آنها را با «شید» خریداری نمایید.